Sour Patch Kids extrém savanyú gumicukor
Összetevők:cukor,invertcukor,kukoricaszirup,módosított kukoricakeményítő, 2%-nál kevesebb: fumársav, citromsav, almasav, borkősav, természetes és mesterséges aroma, sárga 6, kék 1, piros 40, sárg 5.
Mint minden gumicukor esetében, kisgyermekeknél fulladás veszély állhat fenn a rágós állag és az apró cukor miatt.
Szájirritáció: Az "Extreme" változat magas koncentrációban tartalmaz étkezési savakat (citromsav, almasav, borkősav). Rövid idő alatt nagyobb mennyiség elfogyasztása felmarhatja a nyelvet vagy a szájpadlást, és átmeneti érzékenységet okozhat.
Gyermekkori aktivitás: A termék mesterséges színezékeket tartalmaz (pl. E110 - Yellow 6, E129 - Red 40), amelyek a tapasztalatok szerint káros hatással lehetnek a gyermekek aktivitására és figyelmére (hiperaktivitást okozhatnak).
| Átlagos tápérték 100g-ban | |
| Energia | 367kcal |
| Zsír | 0g |
| melyekből telített zsírsavak | 0g |
| Szénhidrát | 86,66g |
| melyekből cukrok | 73,33g |
| Fehérje | 0g |
| Nátrium | 83,33mg |
| Terméktípus | Finomságok |
| Ízvilág | Savanyú |
| Magasság | 162 mm |
| Szélesség | 100 mm |
| Vastagság | 25 mm |
| Tömeg | 99 g |