Sour Patch Kids Original gumicukor
Savanyúnak indul, de ígérjük, hogy édes lesz! A Sour Patch Kids az az ikonikus amerikai cukorka, amely egy savanyúcukor bevonattal, de édes, nyúlós belsővel rendelkezik, amely kielégíti mind a merész, mind pedig az édesszájú oldalad! Ezek a cukorkák vegyes gyümölcs ízekben kaphatók, például narancs, citrom és cseresznye, kis méretének köszönhetően kiválóan alkalmasak útközbeni nassolásra!
Összetevők:cukor,invertcukor,kukoricaszirup,módosított kukoricakeményítő, 2%-nál kevesebb: borkősav, citromsav, természetes és mesterséges aromák, yellow 6, red 40, yellow 5, blue 1.
Mint minden gumicukor esetében, kisgyermekeknél fulladás veszély állhat fenn a rágós állag és az apró cukor miatt.
Szájirritáció: A gumicukor tartalmaz étkezési savakat (citromsav, borkősav). Rövid idő alatt nagyobb mennyiség elfogyasztása felmarhatja a nyelvet vagy a szájpadlást, és átmeneti érzékenységet okozhat.
A termék mesterséges színezékeket tartalmaz (pl. E110 - Yellow 6, E129 - Red 40), amelyek a tapasztalatok szerint hiperaktivitást okozhatnak.
Fogvédelem: A magas cukortartalom és a savas összetevők kombinációja fokozottan károsíthatja a fogzománcot.
| Átlagos tápérték 100g-ban | |
| Energia | 367kcal |
| Zsír | 0g |
| melyekből telített zsírsavak | 0g |
| Szénhidrát | 89,9g |
| melyekből cukrok | 79,9g |
| Fehérje | 0g |
| Nátrium | 83,33mg |
Eredeti név: Sour Patch Kids Box
Megtalálod így is: cukorka, édes, SourPatch, savanyú
| Terméktípus | Finomságok |
| Ízvilág | Savanyú |
| Magasság | 155 mm |
| Szélesség | 95 mm |
| Vastagság | 25 mm |
| Tömeg | 99 g |